Aktualności

Nasza misja:

“Zdrowie pacjenta celem nadrzędnym“
Darowizna - jedna z form wsparcia

Darowizna – jedna z form wsparcia

 

Każdy z mieszkańców Bytomia czy sympatyków Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu może nas wesprzeć darowizną.

 

Można ją przekazać na konto szpitala:

 

ING o/Bytom 58 1050 1230 1000 0023 5039 0619
z dopiskiem „DAROWIZNA_SZPITAL SPECJALISTYCZNY Nr1 ”.

 

PS. Jeżeli ktoś chce przekazać darowiznę na inny oddział, powinien to zaznaczyć, wskazując wprost nazwę oddziału w tytule przelewu.

Diamentowe Czepki dla pielęgniarek z bytomskiej "Jedynki"

Pielęgniarki z bytomskiej “Jedynki” po raz kolejny zostały wyróżnione za swoją pracę “Diamentowym Czepkiem”. Statuetkę otrzymały w tym roku:
 • Anna Chęcińska z Oddziału Kardiologii ze stanowiskami Intensywnego Nadzoru;
 • Renata Maciejczyk, pielęgniarka koordynująca z Izby Przyjęć Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii;
 • Teresa Polak, pielęgniarka koordynująca z Izby Przyjęć.
Gratulujemy i dziękujemy za codzienne poświęcenie na rzecz zdrowia naszych Pacjentów.
Diamentowe Czepki są wyróżnieniem za upowszechnianie etyki zawodowej, wzorowe wykonywanie obowiązków zawodowych, współdziałanie na rzecz integrowania środowiska zawodowego.

Międzynarodowy Dzień Pielęgniarek i Położnych

Z okazji Międzynarodowego Dnia Pielęgniarek i Położnych pragniemy wyrazić najszczersze słowa uznania i podziękowania za Waszą niezwykłą pracę i poświęcenie, które codziennie wkładacie w opiekę nad Pacjentami hospitalizowanymi w naszym Szpitalu. Wasza wiedza, umiejętności i serdeczne podejście sprawiają, że Pacjenci czują się bezpieczni i zaopiekowani, nawet w najtrudniejszych chwilach. Życzymy Wam ogromu radości, satysfakcji oraz chwil wytchnienia i zasłużonego odpoczynku. Niech ten dzień będzie dla Was pełen uśmiechów, wdzięczności i wzruszeń.

Dyrekcja Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu

OFERTA PRACY: Pielęgniarka Koordynująca

Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu zaprasza do składania ofert na stanowisko Pielęgniarki Koordynującej Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Osoby zainteresowane pracą mogą składać w sekretariacie Dyrekcji niezbędne dokumenty do 17.05:

 • Podanie o przyjęcie na stanowisko Pielęgniarki Koordynującej Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego;
 • Curriculum Vitae (CV);
 • Dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe (numer prawa do wykonywania zawodu, tytuł zawodowy magistra pielęgniarstwa i tytuł specjalisty w dziedzinie pielęgniarstwa).

Zdrowa majówka

Przed nami majówka, czyli okres radosnego wypoczynku i aktywności na świeżym powietrzu. Mamy dla Was kilka prostych porad,, które pomogą Wam cieszyć się tym czasem w sposób bezpieczny i zdrowy:

 • Zbilansowana dieta: W trakcie majówki cieszymy się smakiem grillowanych potraw i lekkich przekąsek. Starajcie się jednak utrzymać równowagę między tym, co pyszne, a tym, co zdrowe. Warzywa, owoce i lekkie posiłki będą idealnym uzupełnieniem Waszego wypoczynku;
 • Aktywność fizyczna w umiarze: Choć ruch jest zdrowy, pamiętajcie o słuchaniu swojego organizmu. Unikajcie nadmiernego przeciążenia fizycznego, szczególnie jeśli dopiero rozpoczynacie nową aktywność;
 • Nawodnienie: Pijcie odpowiednią ilość wody, aby utrzymać odpowiednie nawodnienie organizmu, zwłaszcza podczas aktywności fizycznej na zewnątrz;
 • Relaks i regeneracja: Wykorzystajcie majówkę na odpoczynek i regenerację. Praktykuj techniki relaksacyjne, czytaj ulubioną książkę, słuchaj muzyki lub po prostu ciesz się spokojnym czasem na łonie natury.Specjaliści ze Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu wśród organizatorów międzynarodowego sympozjum

W dniach 10-12 maja w Ustroniu odbędzie się XXIV Międzynarodowe Sympozjum Studentów i Młodych Lekarzy z Zakresu Chirurgii i Innych Specjalności Zabiegowych. Wśród organizatorów prestiżowej konferencji są specjaliści ze Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu. 

 

W wydarzeniu już od 26 lat biorą udział wybitni lekarze z wielu renomowanych ośrodków akademickich, wzajemnie dzieląc się wiedzą i doświadczeniem ze studentami kierunków medycznych. Organizatorami są funkcjonujący przy bytomskiej “Jedynce” Zakład Pielęgniarstwa Chirurgicznego i Propedeutyki Chirurgii Katedry Chirurgii Ogólnej, Kolorektalnej i Urazów Wielonarządowych oraz studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego. 

 

Jedyna taka konferencja w Polsce

Tematyka Sympozjum obejmuje aspekty związane z chirurgią ogólną, ginekologią, urologią, ortopedią, okulistyką, torakochirurgią, kardiochirurgią, chirurgią naczyniową, dziecięcą, onkologiczną, plastyczną, transplantologią i medycyną ratunkową. W programie są m.in. konferencje naukowe, podczas których młodzi naukowcy z całego kraju i zagranicy prezentują swoje dotychczasowe osiągnięcia. – Wśród prelegentów są też lekarze uznawani za autorytety w dziedzinie medycyny, w tym prof. Jerzy Arendt z Oddziału Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu. Profesor przedstawi wykład pt. „Retrospekcja – SISC od początku” zaplanowany na 10 maja – zaznacza Magda Bichalska-Lach, lekarz pracująca na tym samym Oddziale w bytomskiej placówce, która reprezentuje Komitet Organizacyjny Sympozjum. W gronie członków Komitetu Organizacyjnego i Naukowego wydarzenia są również inni specjaliści ze Szpitala Specjalistycznego nr 1: dr n. med. Marek Rudzki oraz dr hab. n. med. Dariusz Waniczek, prof. SUM.

 

Wsparcie ambitnych studentów i młodych medyków

– Dzięki takim wydarzeniom wielu ambitnych studentów, młodych lekarzy i pielęgniarek może rozwijać i poszerzać wiedzę w oparciu o doświadczenie wybitnych specjalistów – mówi Kinga Wieczorek, p.o. dyrektora Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu i dodaje, że z dumą wspiera inicjatywę pracowników placówki.

 

REJESTRACJA

Instalacja fotowoltaiczna na dachu bytomskiej “Jedynki”

Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu idzie w kierunku zrównoważonej energetyki, dzięki nowej instalacji fotowoltaicznej. Na dachu jednego z budynków bytomskiej “Jedynki” zostały zamontowane panele fotowoltaiczne. 

Szpital zamontował panele fotowoltaiczne na dachu budynku nr 3 przy ul. Żeromskiego 7. To element prowadzonych od wielu lat inwestycji, które polegają na modernizacji instalacji elektrycznych placówki i wymianie oświetlenia przy wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii. Moc instalacji wynosi 16,4 kWp.

Wykorzystanie energii słonecznej jako darmowego źródła energii pozwoli na zmniejszenie rachunków za prąd, co przełoży się na oszczędności finansowe w dłuższej perspektywie czasowej. Inwestycja w całości zwróci się w ciągu trzech lat.

Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu zaprasza do składania ofert na stanowisko Pielęgniarki Koordynującej Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego

OFERTA PRACY

Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu zaprasza do składania ofert na stanowisko Pielęgniarki Koordynującej Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Osoby zainteresowane pracą mogą składać w sekretariacie Dyrekcji niezbędne dokumenty do 26.04:

 • Podanie o przyjęcie na stanowisko Pielęgniarki Koordynującej Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego;
 • Curriculum Vitae (CV);
 • Dokumenty potwierdzające kwalifikacje zawodowe (numer prawa do wykonywania zawodu, tytuł zawodowy magistra pielęgniarstwa i tytuł specjalisty w dizedzinie pielęgniarstwa).

 

Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu zatrudni lekarzy do pracy w ramach dyżurów

Oddział Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej oraz Oddział Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Neurologii Szpitala Specjalistycznego Nr 1 w Bytomiu zatrudni lekarzy do pracy w ramach dyżurów.
Osoby zainteresowane podjęciem pracy mogą skontaktować się z Działem Kadr w celu uzyskania szczegółowych informacji:
 • Kontakt telefoniczny: 32 396 32 32;
 • Kontakt mailowy: kadry@szpital1.bytom.pl.

Wybory samorządowe

WAŻNE! Jeśli jesteś obecnie naszym Pacjentem, a Twoja hospitalizacja potrwa co najmniej do 7 kwietnia – do dnia wyborów samorządowych – możesz zagłosować w naszej placówce. Na terenie Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu będą funkcjonować dwa lokale wyborcze:
 • Obwód nr 73: Kompleks przy ul. Żeromskiego 7 – budynek 3, piętro 3, Sala konferencyjna;
 • Obwód nr 74: Kompleks przy al. Legionów 49 – budynek główny, piętro 1, Sala wykładowa.
Pamiętaj, aby zabrać ze sobą ważny dokument tożsamości.

Zdrowych, wesołych świąt wielkanocnych!

Zdrowych, wesołych świąt wielkanocnych życzą dyrekcja i personel Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu. Niech ten okres niesie za sobą spokój i wyjątkowe chwile spędzone w gronie najbliższych i będzie dla Was czasem wytchnienia i radości.

Nawigacja