Oddział Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej

Nasza misja:

“Zdrowie pacjenta celem nadrzędnym“

Home» Oddziały i poradnie»Oddział Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej

Oddział Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej

Dr n. med. Marek Rudzki

Lekarz Koordynator ds. DiLO
dr hab. n. med. Dariusz Waniczek

Mariola Pułka

Liczba łóżek: 47 w tym 2 stanowiska intensywnej terapii i 2 łóżka intensywnej opieki medycznej.

W Oddziale Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej z Pododdziałem Chirurgii Onkologicznej doświadczony zespół chirurgów wykonuje pełny zakres operacji z chirurgii ogólnej. Oddział w szczególności specjalizuje się w zabiegach małoinwazyjnych, chirurgii onkologicznej przewodu pokarmowego i piersi, endokrynologicznej i gastroenterologicznej. W ramach zabiegów małoinwazyjnych w Oddziale wykonuje się operacje metodą laparoskopową kamicy pęcherzyka żółciowego, przepukliny pachwinowej, wyrostka robaczkowego, niewydolnych żył w zespole pozakrzepowym, torbieli wątroby, nerek i jajników oraz wycięcia śledziony.
W Pracowni Endoskopowej wykonuje się pełny zakres endoskopii diagnostycznych i zabiegowych górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego, w tym endoskopowe tamowanie krwawień, usuwanie polipów żołądka i jelit.
W Pracowni USG wykonujemy poza badaniami diagnostycznymi jamy brzusznej, piersi, naczyń i tarczycy zabiegi małoinwazyjne drenażu trzustki i ropni otrzewnowych. Oddział ma duże osiągnięcia dydaktyczne w szkoleniu podyplomowym lekarzy z kraju i zagranicy.

W trakcie hospitalizacji zapewniamy profesjonalny nadzór nad pacjentem, m.in. dzięki możliwości interdyscyplinarnego konsultowania naszych chorych ze specjalistami innych dziedzin medycyny (w tym kardiologii, gastroenterologii, chorób wewnętrznych, neurologii rehabilitacji, psychologii i psychiatrii oraz onkologii klinicznej) zatrudnionych w naszym Szpitalu.

Poradnia Chirurgii Onkologicznej wraz z Poddziałem Chirurgii Onkologicznej Oddziału Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej specjalizuje się w diagnostyce oraz kompleksowym leczeniu chorych na raka żołądka, jelita grubego, piersi, tarczycy, pierwotnych i wtórnych nowotworów wątroby, rzadszych nowotworów przewodu pokarmowego takich jak GEP NET, GIST.

Rejestracja pacjentów do operacji onkologicznych odbywa się osobiście po konsultacji z chirurgiem onkologiem (Lekarz Koordynator ds. DiLO ) codziennie między 7.30 a– 14.00. po telefonicznym uzgodnieniu terminu pod numerem telefonu: 510-868-141 , e-mail : chirurgiazaklad@sum.edu.pl

Terminy konsultacji i sprawy prowadzenia zielonej karty konsultowane są osobiście przez koordynatora ds. DiLO w Sekretariacie Chirurgii Onkologicznej lub pod numerem telefonu : 512 706 228 ( wt – pt w godzinach 10:00-13:00)

Możliwość przesłania dokumentacji medycznej droga internetowa na adres e-mail :

koordynator.czopsandra@szpital1.bytom.pl

( Ze względu na bezpieczeństwo i ochronę danych osobowych, każda wiadomość powinna być zaszyfrowana hasłem przed wcześniejszym wysłaniem).

Ważniejsze telefony:
Sekretariat: 32 396-32-03