Specjaliści ze Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu wśród organizatorów międzynarodowego sympozjum

W dniach 10-12 maja w Ustroniu odbędzie się XXIV Międzynarodowe Sympozjum Studentów i Młodych Lekarzy z Zakresu Chirurgii i Innych Specjalności Zabiegowych. Wśród organizatorów prestiżowej konferencji są specjaliści ze Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu.

W wydarzeniu już od 26 lat biorą udział wybitni lekarze z wielu renomowanych ośrodków akademickich, wzajemnie dzieląc się wiedzą i doświadczeniem ze studentami kierunków medycznych. Organizatorami są funkcjonujący przy bytomskiej “Jedynce” Zakład Pielęgniarstwa Chirurgicznego i Propedeutyki Chirurgii Katedry Chirurgii Ogólnej, Kolorektalnej i Urazów Wielonarządowych oraz studenci Śląskiego Uniwersytetu Medycznego.

Jedyna taka konferencja w Polsce

Tematyka Sympozjum obejmuje aspekty związane z chirurgią ogólną, ginekologią, urologią, ortopedią, okulistyką, torakochirurgią, kardiochirurgią, chirurgią naczyniową, dziecięcą, onkologiczną, plastyczną, transplantologią i medycyną ratunkową. W programie są m.in. konferencje naukowe, podczas których młodzi naukowcy z całego kraju i zagranicy prezentują swoje dotychczasowe osiągnięcia. – Wśród prelegentów są też lekarze uznawani za autorytety w dziedzinie medycyny, w tym prof. Jerzy Arendt z Oddziału Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu. Profesor przedstawi wykład pt. „Retrospekcja – SISC od początku” zaplanowany na 10 maja – zaznacza Magda Bichalska-Lach, lekarz pracująca na tym samym Oddziale w bytomskiej placówce, która reprezentuje Komitet Organizacyjny Sympozjum. W gronie członków Komitetu Organizacyjnego i Naukowego wydarzenia są również inni specjaliści ze Szpitala Specjalistycznego nr 1: dr n. med. Marek Rudzki oraz dr hab. n. med. Dariusz Waniczek, prof. SUM.

Wsparcie ambitnych studentów i młodych medyków

– Dzięki takim wydarzeniom wielu ambitnych studentów, młodych lekarzy i pielęgniarek może rozwijać i poszerzać wiedzę w oparciu o doświadczenie wybitnych specjalistów – mówi Kinga Wieczorek, p.o. dyrektora Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu i dodaje, że z dumą wspiera inicjatywę pracowników placówki.

REJESTRACJA