Darowizny spływają i wciąż są potrzebne

Już około 40 tys. zł przekazano na potrzeby oddziału zakaźnego naszego szpitala.

Aż 15 tys. zł przekazały prywatne osoby.

20 tys. zł przekazała firma Węglokoks.

Już ponad 5 tys. zł przelali na nasze konto pracownicy Polskiej Grupy Górniczej.

Zebrane pieniądze w pierwszej kolejności są wykorzystywane na zakup środków ochronnych dla personelu oddziału zakaźnego. Np. obecnie na jeden dzień jest potrzebnych ok. 50 kombinezonów. Ostatnio szpitalowi udało się kupić 400 kombinezonów za ok. 6,5 tys. zł. Te liczby pokazują skalę potrzeb.

Dlatego nadal prosimy o wsparcie. Przypominamy, że każdy z mieszkańców Bytomia czy sympatyków Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu może nas wesprzeć darowizną.

Można ją przekazać na konto szpitala:

ING o/Bytom 58 1050 1230 1000 0023 5039 0619
z dopiskiem „Darowizna na cele oddziału zakaźnego Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu”.

Jeżeli ktoś chce przekazać darowiznę na inny oddział, powinien to zaznaczyć, wskazując wprost nazwę oddziału w tytule przelewu.

Dziękujemy za każdą złotówkę!