Złote Krzyże Zasługi dla pracowników naszego Szpitala

Sześciu pracowników Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu zostało dzisiaj odznaczonych Złotymi Krzyżami Zasługi. Przyznał je Prezydent RP Andrzej Duda w uznaniu zasług na rzecz zwalczania zagrożeń biologicznych.

Odznaczenia za ciężką pracę podczas wiosennej fali zakażeń koronawirusem wręczył wojewoda śląski Jarosław Wieczorek w imieniu Prezydenta RP.

– To Państwo stanęliście na froncie bitwy z pandemią, jeszcze wcześniej z epidemią, po to, by ratować zdrowie i życie mieszkańców regionu, ale i całej Polski. To, że potrafiliście stanąć i nie poddać się, zaryzykować własne bezpieczeństwo to jest bezcenne – mówił podczas uroczystości wręczenia odznaczeń wojewoda Jarosław Wieczorek. – Chylę przed Państwem czoła za to wyjątkowe poświęcenie.

Odznaczeni zostali (choć nie wszyscy mogli być na uroczystości):

dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii,
pielęgniarka oddziałowa Agnieszka Królikowska,
dr Lucjan Kępa (starszy asystent na oddziale),
dr Damian Piotrowski (star starszy asystent na oddziale),
Marzena Lewandowska (starsza pielęgniarka)
i Beata Kroczek-Napieralska (starsza pielęgniarka).

Oprócz naszych specjalistów zostali uhonorowani lekarze, pielęgniarki oraz pracownicy Szpitala jednoimiennego im. dra Józefa Rostka w Raciborzu, Szpitala Specjalistycznego w Chorzowie oraz Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Częstochowie.