W bytomskiej „Jedynce” ruszył oddział covidowy

Nasza misja:

“Zdrowie pacjenta celem nadrzędnym“Od poniedziałku, 8 listopada Oddział Obserwacyjno-Zakaźny i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu jest gotów na przyjęcie pacjentów zakażonych koronawirusem. Dla pacjentów przygotowano 35 łóżek. 

Od północy 8 listopada bytomska „Jedynka” jest gotowa na przyjmowanie pacjentów zakażonych wirusem SARS-CoV-2. Dla pacjentów przygotowano 35 łóżek.

Przygotowania do przekształcenia w oddział covidowy Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii rozpoczęły się tuż po wydanej 27 października br. decyzji wojewody śląskiego. Od 28 października wstrzymano wszystkie przyjęcia na ten Oddział. – Pacjentów, których mieliśmy na Oddziale, udało się w większości wyleczyć i wypisać do domu. Tylko jedna osoba została przeniesiona na inny oddział naszego Szpitala – mówi dr hab. Jerzy Jaroszewicz, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii.

Powstanie oddziału covidowego w bytomskiej „Jedynce” jest podyktowane zwiększającą się liczbą osób zakażonych koronawirusem. Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia, 8 listopada stwierdzono 7316 nowych i potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem, z czego 449 w województwie śląskim. – Osoby zaszczepione nie będą trafiały do szpitali, nie będą chorowały ciężko. To będą bardzo pojedyncze przypadki. Ciężki przebieg będzie dotyczył głównie osób niezaszczepionych. Dlatego zachęcam do szczepień – podkreśla Jerzy Jaroszewicz.