Trzeci oddział covidowy

Nasza misja:

“Zdrowie pacjenta celem nadrzędnym“Dzisiaj (1 kwietnia 2021) ruszył trzeci oddział covidowy w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu.

Oddział jest przygotowany na przyjęcie 20 pacjentów ciężej przechodzących zakażenie SARS-CoV-2. Przy każdym łóżku jest dostęp do tlenu, ponieważ obecnie wszyscy pacjenci mają silne duszności i wymagają leczenia tlenem.

Zespół pracujący w nowym oddziale został skompletowany spośród personelu „Jedynki”. – Jestem bardzo wdzięczny pracownikom: lekarzom, pielęgniarkom, i opiekunkom medycznym oraz paniom utrzymującym ogólną higienę szpitalną, że zgodzili się pracować na tak trudnym oddziale. Skompletowanie dobrego zespołu jest zawsze najtrudniejsze – nam się udało – mówi Władysław Perchaluk, dyrektor miejskiego szpitala. – Dziękuję także władzom Bytomia, które nas bardzo wspierają.

Z Agencji Rezerw Materiałowych nasz Szpital otrzymał sprzęt, dzięki któremu możliwe było dzisiejsze otwarcie oddziału: 20 dozowników tlenu wraz z nawilżaczami, pięć pomp infuzyjnych i kardiomonitor.

Zaraz po porannym otwarciu oddziału miejsca zaczęły się sukcesywnie zapełniać.

Obecnie w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu są 83 łóżka na trzech oddziałach dla pacjentów z COVID-19 (w tym trzy łóżka respiratorowe). Wszystkie mają dostęp do aparatury umożliwiającej tlenoterapię.

.

.

.