Telefoniczna rejestracja do punktu wymazowego

Od poniedziałku (11 maja) wymazy od osób z podejrzeniem zakażenia koronawirusem będą pobierane TYLKO po wcześniejszej telefonicznej rejestracji na konkretną godzinę (10.00, 15.00 i 20.00).

Rejestracja będzie prowadzona od 8.00 do 11.00 pod numerem: 606 326 535.

Wprowadzone zmiany mają na celu poprawę komfortu chorego i skrócenie czasu oczekiwania na wymaz.

Przypomnijmy, że punkt poboru wymazów działający przy Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu (przy al. Legionów 49) jest wciąż jedynym miejscem w naszym mieście i jednym z niewielu w regionie powszechnie dostępnym dla osób zaniepokojonych zaobserwowanymi u siebie objawami.

Osobom, które przyjeżdżają do punktu przypominamy, by maksymalnie ograniczyły kontakt z innymi ludźmi. Proszę nie korzystać z komunikacji publicznej, a czekając na badanie jak najdłużej pozostawać w samochodzie.