Szczepionka dla personelu oddziału zakaźnego

Nasza misja:

“Zdrowie pacjenta celem nadrzędnym“Pracownicy Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu przyjęli dzisiaj (7.01.2021) pierwszą dawkę szczepionki przeciwko COVID-19.

Do szczepienia zgłosili się wszyscy. Pierwsi w kolejce stali lekarze pełniący tego dnia dyżur. Po szczepieniu wracali do chorych.

Przypomnijmy, że od marca 2020 r. na oddziale leczeni są pacjenci zakażeni koronawirusem.

Jestem już zaszczepiony i jestem z tego powodu szczęśliwy. Z perspektywy ubiegłego roku  to jeden z lepszych zawodowo dni – mówi dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz, kierownik oddziału. I przypomina: – Szczepionka jest jedyną szansą normalizacji naszego życia: zawodowego i prywatnego.

– Szczepienia przebiegają prawidłowo, dokładnie tak jak zaplanowaliśmy. W przyszłym tygodniu akcja będzie kontynuowana – mówi Aneta Wąsek, p.o. naczelnej pielęgniarki w „Jedynce”.

Dla personelu oddziału zakaźnego akcja szczepień jest tym ważniejsza, że już widać sygnały nadchodzącej tzw. trzeciej fali pandemii – na oddziale prawie wszystkie z 35 miejsc są zajęte, wielu chorych bardzo ciężko choruje, niektórych niestety nie udaje się wyleczyć.

.

.