Ruszył drugi oddział covidowy

Nasza misja:

“Zdrowie pacjenta celem nadrzędnym“Dzisiaj rano (17.03.2021) zaczął pracę drugi oddział covidowy w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu (w budynku przy ul. Żeromskiego 7).

Oddział jest przygotowany na przyjęcie 30 pacjentów. Tym samym nasz Szpital ma 65 miejsc dla zakażonych  SARS-CoV-2. Przypomnijmy, że w „Jedynce” pacjenci ciężej przechodzący zakażenie koronawirusem są leczeni od marca zeszłego roku na Oddziale Obserwacyjno-Zakaźnym i Hepatologii.

Kolejny oddział covidowy powstał na polecenie Wojewody Śląskiego i reakcji na coraz większą liczbę zachorowań. Jego koordynatorem została dr n. med. Katarzyna Wilemska-Kucharzewska, kierownik Oddziału Chorób Wewnętrznych i Diabetologii. I to właśnie personel tego oddziału stanowi trzon zespołu leczącego pacjentów z Covid-19. Do lekarzy, pielęgniarek i opiekunek medycznych z interny dołączyli także lekarze z kardiologii, neurologii i okulistyki.

Na oddziale są dwa stanowiska intensywnej opieki medycznej (z respiratorami).

Tym samym do odwołania wstrzymano przyjęcia na Oddział Chorób Wewnętrznych i Diabetologii oraz działanie internistycznej izby przyjęć. Pozostałe oddziały działają bez zmian.

Przypomnijmy, że jesienią 2020 roku, podczas „drugiej fali” w „Jedynce” także działały dwa oddziały dla chorych na Covid-19. Wówczas to wyremontowano i dostosowano oddział hematologii do standardów obowiązujących na oddziale zakaźnym.

.

.

.