Prof. Jerzy Arendt honorowym członkiem Towarzystwa Chirurgów Polskich

Profesor Jerzy Arendt, wieloletni kierownik Oddziału Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu w czasie odbywającego się w Toruniu Kongresu Towarzystwa w Chirurgów Polskich otrzymał wyróżnienie w postaci honorowego członkostwa organizacji. To pierwsze takie wyróżnienie dla chirurga z Bytomia od 40 lat.

Prof. dr hab. n. med. Jerzy Arendt jest sławą i podporą Oddziału Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu. Przez wiele lat był kierownikiem tego oddziału, a obecnie pełni funkcję konsultanta. W czasie 70. Jubileuszowego Kongresu Towarzystwa Chirurgów Polskich (15-18 września) otrzymał honorowe członkostwo TChP. – To duże i bardzo prestiżowe wyróżnienie dla Bytomia, a nawet Śląska, ponieważ poprzednim chirurgiem z tego miasta, który został w ten sposób uhonorowany, był prof. Stanisław Szyszko – podkreśla prof. Arendt.

Prof. Jerzy Arendt jest autorem 238 publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych. Jest członkiem-założycielem Polskiego Klubu Kolproktologii. Prowadził pionierskie w Polsce badania nad wytwarzaniem kroczowego, sztucznego odbytu mioplastycznego. Otrzymał m.in. Złoty Krzyż Zasługi, Złoty Medal za Długoletnią Służbę oraz Medal Miasta Bytomia za osiągnięcia naukowe.