Od maja w Bytomiu dodatkowy zespół ratownictwa medycznego

Od 1 maja w Stacji Pogotowia Ratunkowego przy Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu pracować będzie dodatkowy podstawowy zespół ratownictwa medycznego. Oznacza to, że zdrowie mieszkańców Bytomia będzie jeszcze lepiej  zabezpieczone.

– Bytomska Stacja Pogotowia Ratunkowego odnotowuje w ostatnich latach najwięcej wyjazdów w rejonie. Aby zwiększyć jej możliwości, na wniosek marszałka województwa śląskiego, wojewody śląskiego i prezydenta Bytomia postanowiliśmy zwiększyć obsadę stacji – mówi Łukasz Pach, dyrektor Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach.

W Stacji Pogotowia Ratunkowego w Bytomiu stacjonują obecnie cztery zespoły ratownictwa medycznego: trzy podstawowe i jeden specjalistyczny. Od 1 maja w stacji pojawi się piąty podstawowy zespół ratownictwa medycznego składający się z dwóch ratowników medycznych oraz nowoczesnej karetki.

– Stacja Pogotowia Ratunkowego służy mieszkańcom Bytomia oraz okolicznych gmin. Dodatkowy zespół złożony z dwóch ratowników i nowoczesnej karetki, która pełni rolę OIOM na kółkach, poprawi bezpieczeństwo bytomian. Dziękuję za to wsparcie – dodaje prezydent Bytomia, Mariusz Wołosz.

– Nasza misja to zapewnienie najwyższej jakości opieki zdrowotnej. Cieszymy się, że od maja o zdrowie mieszkańców Bytomia będzie dbał kolejny zespół ratownictwa, a pacjenci będą mogli liczyć na szybkie wsparcie w każdej sytuacji – mówi Kinga Wieczorek, p.o. dyrektora Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu.

W 2023 r. bytomska Stacja Pogotowia Ratunkowego odnotowała 13 tys. 360 wyjazdów do pacjentów w stanie nagłego zagrożenia życia.