O lądowisku dla dronów w Rozmowie Dnia TVP3 Katowice

O lądowisku dla dronów, które mają transportować materiał biologiczny, a przede wszystkim krew, w Rozmowie Dnia w TVP3 Katowice mówił Władysław Perchaluk, prezes Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego, którego bytomska „Jedynka” jest członkiem.

Uruchomienie dronowego transportu jest inicjatywą laboratorium, które działa na terenie Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu, jednak pierwotnie z podobną inicjatywą wyszedł Władysław Perchaluk, prezes Związku i były dyrektor bytomskiej „Jedynki”: – Z tym pomysłem nosiłem się już od dwóch lat i dobrze, że zaczyna to działać. Każdy szpital musi zabezpieczać pewną ilość krwi (…) Rozwiązałoby to wiele problemów, ratując ludzkie życie.

Prezes Perchaluk dodał również, że wiele zależy od współpracy Górnośląskiego Związku Metropolitalnego, Wojewody Śląskiego, Centralnej Stacji Krwiodawstwa i szpitali zrzeszonych w Związku Szpitali Powiatowych Województwa Śląskiego: – Te instytucje być może skorzystają z tego pomysłu. W połączeniu powinny dać absolutnie pozytywny rezultat i w najbliższym czasie Śląsk powinien być objęty tym transportem.

Cała rozmowa dostępna jest TUTAJ.