Nowy dyrektor ds. lecznictwa w bytomskiej “Jedynce”

Rafał Sołtysek od 1 września pełni obowiązki zastępcy dyrektora ds. lecznictwa w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu. Wcześniej był zastępcą ordynatora Oddziału Chorób Wewnętrznych z Pododdziałem Neurologii.
Rafał Sołtysek jest specjalistą chorób wewnętrznych. Studia medyczne ukończył na Śląskiej Akademii Medycznej (obecnie Śląski
Uniwersytet Medyczny w Katowicach). Doświadczenie zawodowe zdobywał na oddziałach chorób wewnętrznych szpitali miejskich, w tym w MSWiA w Katowicach oraz Szpitalu Św. Elżbiety w Katowicach, Klinice Farmakologii i Farmakoterapii ŚUM, na oddziale geriatrii Szpitala im. Jana Pawła II w Katowicach oraz w poradniach POZ. Wykładał farmakologię na Śląskim Uniwersytecie Medycznym, a obecnie jest adiunktem Akademii Śląskiej. Ukończył studia podyplomowe „Zarządzanie w Służbie Zdrowia” na Akademii Ekonomicznej w Katowicach. Aktywnie angażuje się w działanie Samorządu Lekarskiego jako wiceprezes Śląskiej Izby Lekarskiej.
– Mistrzowie uczyli mnie medycyny, a medycyna pokory – mówi Rafał Sołtysek i dodaje, że chciałby, żeby bytomska „Jedynka” była naprawdę pierwsza.

Po pracy każdą wolną chwilę spędza z dziećmi. – Wtedy bowiem rzeczy najprostsze okazują się najpiękniejsze – stwierdza nowy dyrektor.