MIT: Wirusowe zapalenie wątroby zawsze objawia się żółtaczką

Termin “żółtaczka” bardzo często stosowany jest jako synonim wirusowego zapalenia wątroby. Tymczasem zażółcenie skóry oraz białek oczu to tylko jeden z wielu symptomów tego schorzenia i nie zawsze musi wystąpić. Nasz Oddział Obserwacyjno-Zakaźny i Hepatologii Zakaźnej specjalizuje się m.in. w diagnozowaniu i leczeniu ostrych i przewlekłych wirusowych zapaleń wątroby.
Przypominamy, że Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu prowadzi w mediach społecznościowych cykl edukacyjny pt. „Jedynka obala mity”. W ostatnich tygodniach zostały omówione zagadnienia takie jak wpływ witaminy C na przebieg leczenia nowotworów, leczenie reumatyzmu czy choroba Alzheimera. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami:
Facebook;