Milion dla Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu

Podczas ostatniej sesji bytomscy radni po raz kolejny podjęli decyzję o wsparciu miejskiego Szpitala Specjalistycznego nr 1 i jednogłośnie opowiedzieli się za przekazaniem pieniędzy na pokrycie części straty lecznicy za 2022 rok. Na konto placówki trafił milion złotych.

Jednogłośna decyzja

Bytomski samorząd, jednogłośną decyzją radnych przekazał podczas ostatniej sesji Szpitalowi Specjalistycznemu nr 1 kwotę miliona zł. – Cieszy mnie zgodność radnych w decyzjach, które dotyczą zdrowia bytomian. Miasto zawsze będzie wspierać bytomską “Jedynkę”, aby zapewnić mieszkańcom stały dostęp do wysokiej jakości usług medycznych – podkreśla Mariusz Wołosz, prezydent Bytomia.

Bytom wspiera miejską placówkę

Przypomnijmy, że podczas wcześniejszej sesji miasto pokryło zadłużenie Szpitala za 2021 rok, przekazując ostatnią do pokrycia część straty – 1,4 mln zł. – Dziękuję bytomskim radnym za ponowne wsparcie, które pozwoli nam stopniowo zmniejszać zadłużenie – mówi Kinga Wieczorek, p.o. dyrektora Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu.