Miasto przekazało Szpitalowi Specjalistycznemu nr 1 dwa respiratory

Do Szpitala Specjalistycznego nr 1 trafiły dwa respiratory Savina Select 300 wyprodukowane przez firmę Drager. Było to możliwe dzięki wsparciu miasta, które sfinansowało zakup z miejskiej rezerwy, wydając kwotę 134 tys. zł.

– Podobnie jak przekazany niedawno bytomskiej lecznicy respirator zakupiony z pieniędzy zebranych podczas charytatywnej zbiórki, tak również ten zakupiony z naszego budżetu, to wysokiej jakości sprzęt medyczny niezbędny, by ratować życie. Jestem przekonany, że będzie dobrze służył szpitalowi i pacjentom – mówił podczas przekazania respiratorów prezydent Bytomia Mariusz Wołosz.

Jak podkreśla Władysław Perchaluk, dyrektor Szpitala nr 1, respiratory posłużą nie tylko w czasie pandemii, ale też w przyszłości, by ratować życie pacjentów. – To kolejna miła niespodzianka dla naszego Szpitala. Respiratory trafią na Oddział Obserwacyjno-Zakaźny i Hepatologii – mówi Perchaluk.

Przekazany sprzęt do ratowania życia to kolejny element wsparcia przez miasto bytomskiej „Jedynki”  w walce z koronawirusem. Wcześniej do lecznicy trafiły środki na zakup i instalację wideodomofonów oraz sprzęt medyczny, m.in. zestawy do wentylacji, intubacji, kardiomonitory, pulsoksymetry czy defibrylatory. Miasto wyposażyło Szpital także w niezbędne środki do dezynfekcji i środki ochrony osobistej, jak maseczki ochronne, rękawice czy kombinezony. Łącznie na walkę z pandemią Gmina Bytom wydała już ponad 2 mln zł.