Medal Miasta Bytomia dla Jerzego Jaroszewicza

Nasza misja:

“Zdrowie pacjenta celem nadrzędnym“


Dzisiaj (4.02.2021) dr hab. n. med Jerzy Jaroszewicz otrzymał z rąk prezydenta Mariusza Wołosza Medal Miasta Bytomia. Został wyróżniony za ciężką pracę, jaką wykonuje podczas pandemii.

Medal Miasta Bytomia przyznaje prezydent na wniosek kapituły osobom lub instytucjom za szczególne osiągnięcia dla miasta w pięciu dziedzinach: gospodarczej, naukowej, kulturalnej, społecznej i sportowej. Jerzy Jaroszewicz od ponad 17 lat związany jest zawodowo ze Szpitalem Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu. Obecnie pełni funkcję Kierownika Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii. W okresie epidemii COVID-19 bardzo aktywnie działa. W swojej pracy mobilizuje wszelkie dostępne środki do walki z pandemią, poszukuje rozwiązań w zakresie monitorowania i zapobiegania szerzeniu się zakażenia wirusem SARS-Cov-2. Jest także nieocenionym głosem doradczym na posiedzeniach sztabu kryzysowego miasta, wspierając władze miasta w walce z epidemią na terenie Bytomia. Doktor Jaroszewicz jest również członkiem zespołu Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, badającego powikłania z jakimi zmagają się pacjenci, którzy przeszli COVID-19.

 

Podczas skromnej uroczystości w szpitalu lekarz otrzymał medal z rąk prezydenta Mariusz Wołosza i Mariusza Janasa, przewodniczącego Rady Miasta.

 

Dziękuję, że mogę na pana liczyć. Pana wiedza i sugestie są dla mnie bardzo ważne – mówił prezydent Mariusz Wołosz.

 

Bardzo dziękuję. To wyróżnienie ze strony miasta, choć nie jestem bytomianinem, jest dla mnie bardzo ważne – dziękował laureat. I zaznaczył: Chciałbym podziękować przede wszystkim zespołowi, który pracuje z pełnym oddaniem: lekarzom, pielęgniarkom, salowym. To bardzo ciężka praca.

 

Wcześniej, w sierpniu 2020 roku Jerzy Jar   oszewicz otrzymał Złoty Krzyż Zasługi za działalność na rzecz zwalczania zagrożeń biologicznych. Został odznaczony w imieniu Prezydenta RP przez Wojewodę Śląskiego Jarosława Wieczorka.

 

   Fot. z archiwum UM