„Jedynka” przygotowuje się do zamknięcia jednego z oddziałów covidowych

Nasza misja:

“Zdrowie pacjenta celem nadrzędnym“Oddział covidowy w głównym budynku Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu wstrzymał przyjęcia. Jest to związane z decyzją Wojewody Śląskiego o zamknięciu tego oddziału z dniem 21 grudnia.

Pacjenci, którzy już wyzdrowieli są wypisywani do domów, zaś ci wymagający dalszego leczenia – przenoszeni do innych placówek.  Po zamknięciu oddział będzie zdezynfekowany, później zaś zostanie tu na powrót uruchomiony Oddział Hematologii. Będzie też możliwe ponowne uruchomienie Oddziału Kardiologii ze stanowiskami intensywnego nadzoru (od początku listopada kardiolodzy zajmowali się pacjentami zakażonymi koronawirusem i dlatego kardiologia wstrzymała przyjęcia). Kardiologia i hematologia powinny ruszyć już po Świętach Bożego Narodzenia.

 

Władysław Perchaluk, dyrektor bytomskiej „Jedynki”: – Dziękuję całemu personelowi! Szczególnie zaś tym lekarzom, pielęgniarkom i opiekunkom medycznym, którzy dobrowolnie zgłosili się do pracy na oddziale covidowym. Wiem, że także od pacjentów i ich rodzin spływają podziękowania, co jest dla nas wszystkich najwyższym dowodem uznania.

 

Oddział covidowy (31 łóżek) w głównym budynku „Jedynki” został utworzony na polecenie Wojewody Śląskiego na początku listopada 2020. Przypomnijmy też, że w naszym Szpitalu od początku pandemii chorymi na COVID-19 zajmuje się Oddział Obserwacyjno-Zakaźny i Hepatologii. Dla pacjentów mamy w nim 35 łóżek.

.

.

.