Interna w bytomskiej “Jedynce” chwilowo nie dla nagłych przypadków

Nasza misja:

“Zdrowie pacjenta celem nadrzędnym“


Oddział Chorób Wewnętrznych Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu od 5 sierpnia będzie leczył wyłącznie obecnie hospitalizowanych pacjentów, a nagłe przypadki i zaplanowane przyjęcia przekieruje do oddalonych o zaledwie odpowiednio o jeden i niespełna dwa kilometry bytomskich Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 oraz Szpitala Specjalistycznego nr 2, a także innych ościennych placówek. Powodem częściowego zawieszenia interny są braki kadrowe.
Ze względu na nagłe problemy kadrowe, Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu był zmuszony złożyć wniosek o czasowe zawieszenie Oddziału Chorób Wewnętrznych do Narodowego Funduszu Zdrowia i wojewody śląskiego. Szczęśliwie, w 135-tysięcznym Bytomiu są jeszcze dwa szpitale, które prowadzą internę.
Pacjenci mają zapewnioną opiekę
W efekcie częściowego zawieszenia interny Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu, pacjenci, którzy znajdą się pod opieką “Jedynki” 5 sierpnia, będą mieli zapewnione leczenie. Z kolei przypadki nagłe oraz zaplanowane przyjęcia będą kierowane do odległego o zaledwie jeden kilometr Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego nr 4 w Bytomiu oraz oddalonego o niespełna dwa kilometry Szpitala Specjalistycznego nr 2 w Bytomiu, a także do innych ościennych placówek.
Powodem braki kadrowe
Powodem częściowego zawieszenia interny w “Jedynce” są braki kakdrowe. – Jeden z dwóch lekarzy specjalistów zachorował i nie mieliśmy innego wyjścia, jak czasowe częściowe zawieszenie oddziału z uwagi na brak możliwości objęcia opieką tak dużej liczby pacjentów przez jednego specjalistę – tłumaczy Kinga Wieczorek, p.o. dyrektora Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu i dodaje: – Jak tylko lekarz wróci do pracy, to Oddział Chorób Wewnętrznych zacznie funkcjonować w normalnym trybie.
Szpital szuka lekarzy
Wstępnie, częściowe zawieszenie pracy oddziału jest planowane do 31 października br. Niezależnie od przebiegu choroby jednego ze specjalistów, Szpital szuka kolejnego internisty do pracy. Zainteresowani szczegółami oferty pracy kandydaci mogą kontaktować się telefonicznie z Działem Kadr “Jedynki” pod numerem: 32 396 32 32.