Instalacja fotowoltaiczna na dachu bytomskiej “Jedynki”

Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu idzie w kierunku zrównoważonej energetyki, dzięki nowej instalacji fotowoltaicznej. Na dachu jednego z budynków bytomskiej “Jedynki” zostały zamontowane panele fotowoltaiczne.

Szpital zamontował panele fotowoltaiczne na dachu budynku nr 3 przy ul. Żeromskiego 7. To element prowadzonych od wielu lat inwestycji, które polegają na modernizacji instalacji elektrycznych placówki i wymianie oświetlenia przy wykorzystywaniu odnawialnych źródeł energii. Moc instalacji wynosi 16,4 kWp.

Wykorzystanie energii słonecznej jako darmowego źródła energii pozwoli na zmniejszenie rachunków za prąd, co przełoży się na oszczędności finansowe w dłuższej perspektywie czasowej. Inwestycja w całości zwróci się w ciągu trzech lat.