Dr Jerzy Jaroszewicz na Liście Stu 2022

Wśród najbardziej wpływowych osób w polskiej służbie zdrowia w ocenie redakcji „Pulsu Medycyny” znalazł się dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu.

Lista Stu to plebiscyt organizowany przez „Puls Medycyny” – jedno z najważniejszych mediów branżowych środowiska medycznego. W tym roku już po raz 20. redakcja wyróżniła osoby mające największy wpływ na rozwój polskiej medycyny oraz system ochrony zdrowia. Wśród nagrodzonych w dziedzinie medycyny znalazł się dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu.

Dr Jerzy Jaroszewicz od ponad 19 lat związany jest zawodowo z bytomską „Jedynką”, gdzie obecnie pełni funkcję Kierownika Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii. Jest członkiem zespołu Śląskiego Centrum Chorób Serca w Zabrzu, badającego powikłania z jakimi zmagają się pacjenci, którzy przeszli COVID-19. Pełni również funkcję kierownika Katedry i Oddziału Klinicznego Chorób Zakaźnych i Hepatologii Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Oprócz tego jest przewodniczącym Polskiego Towarzystwa Hepatologicznego, członkiem Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych, założycielem Central European Hepatologic Collaboration oraz członkiem Polskich Grup Ekspertów.

W okresie epidemii COVID-19 aktywnie działał na rzecz bytomskiego Szpitala Specjalistycznego nr 1, mobilizując wszelkie dostępne środki do walki z koronawirusem. Wielokrotnie wypowiadał się w mediach branżowych i ogólnopolskich, m.in. w temacie zapobiegania szerzeniu się wirusa SARS-Cov-2.