Bytomska „Jedynka” pomaga pensjonariuszom DPS z Czernichowa

Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu przyjął sześciu pensjonariuszy Ad-Finem, domu pomocy społecznej w Czernichowie.

Przypomnijmy, że w ostatni weekend (16 maja) decyzję o ewakuacji ośrodka podjął Wojewoda Śląski, po tym jak doszło tam do wybuchu epidemii wśród podopiecznych i personelu.

Bytom też zmierzył się boleśnie z ogniskiem koronawirusa w domu pomocy społecznej, dlatego wiemy jak ważne jest wsparcie w tak trudnej sytuacji, jaką jest konieczność ewakuacji pensjonariuszy. Nasz szpital zapewni pacjentom z Czernichowa prawidłową opiekę – mówi podczas ewakuacji pensjonariuszy prezydent Mariusz Wołosz.

Osoby z Czernichowa, którzy przebywają w naszym Szpitalu nie są zakażone koronawirusem – wynik badania dwukrotnie dał u każdej z nich wynik negatywny.

Pierwotnie zostały one umieszczone na Oddziale Neurologii. Wczoraj zaś zostały przeniesione do Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego, części szpitala mieszczącej się przy al. Legionów 49 i zapewniającej opiekę pacjentom zazwyczaj w starszym wieku cierpiącym na różne schorzenia.

Normalizujemy pracę Szpitala  – mówi Władysław Perchaluk, dyrektor Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu. – Przywracamy działanie Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego w dotychczasowym miejscu, w budynku przy al. Legionów. Pacjenci, wcześniej dla bezpieczeństwa przed zakażeniem rozmieszczeni na Oddziale Neurologii i Oddziale Reumatologii i Rehabilitacji, zostali przeniesieni do ZOL.

Pacjenci z Czernichowa pozostaną pod opieką personelu bytomskiego szpitala najpewniej do końca maja.