Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu zaprasza do udziału w II fazie bezpłatnego badania klinicznego

Specjalistyczny Szpital nr 1 w Bytomiu zaprasza pacjentów, którzy chorują na twardzinę układową do udziału w II fazie bezpłatnego badania klinicznego.

Badanie ma na celu ocenę skuteczności i bezpieczeństwa stosowania leku PRA 023 u pacjentów z chorobą śródmiąższową płuc w przebiegu twardziny układowej. Do udziału w badaniu rekrutujemy kobiety i mężczyzn powyżej 18 roku życia z rozpoznaną przez lekarza twardziną układową z zajęciem płuc.

W badaniu nie mogą wziąć udziału:

Czas trwania badania wynosi 50 tygodni. Co 4 tygodnie badany lek będzie podawany dożylnie pod nadzorem personelu medycznego. Szczegółowych informacji udziela sekretariat Oddziału Reumatologii i Rehabilitacji od poniedziałku do piątku w godzinach 12-14 stacjonarnie lub telefonicznie pod nr. 32 39 63 284.