Coraz mniej osób zgłasza się do „Jedynki” z podejrzeniem zakażenia koronawirusem

W ostatnim tygodniu widzimy, że coraz mniej osób zgłasza się na izbę przyjęć Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu.

Jeszcze niedawno nasi specjaliści pobierali wymazy od 50 czy nawet 70 osób, teraz zaś jest po kilkanaście, czy wręcz po kilka osób dziennie. – To może być dobry znak na przyszłość, jeśli chodzi o tendencję rozwoju epidemii na Śląsku – mówi dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii.

Warto zaznaczyć, że nasz szpital wciąż pobiera materiał do testów od osób, które zaobserwują u siebie objawy. Rejestracja jest prowadzona od 8.00 do 11.00 pod numerem: 606 326 535.

Od początku marca do 2 czerwca w naszym szpitalu pobrano już około 2400 wymazów, z zakażenie koronawirusem potwierdziło się u 515 osób. Pacjentów hospitalizowanych z podejrzeniem zakażenia było 112, a u 26 potwierdzono COVID-19. Kilkunastu już wypisano jako ozdrowieńców.

W ostatnim tygodniu widzimy, że coraz mniej osób zgłasza się na wymazy na izbę przyjęć Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu🙂💪Dr hab. n. med. Jerzy Jaroszewicz, kierownik Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii: "To może być dobry znak na przyszłość, jeśli chodzi o tendencję rozwoju epidemii na Śląsku"🎥📺⬇️Przeczytaj➡️ http://szpital1.bytom.pl/coraz-mniej-osob-zglasza-sie-do-jedynki-z-podejrzeniem-zakazenia-koronawirusem/

Opublikowany przez Szpital Specjalistyczny nr 1 w Bytomiu Czwartek, 4 czerwca 2020