Ponad pół miliona złotych na walkę z COVID-19

Już ponad pół miliona złotych przyjaciele i sympatycy naszego Szpitala przelali na specjalne konto, na którym zbieramy pieniądze na czas leczenia zakażeń koronawirusem.

W tej kwocie jedno z najważniejszych miejsc zajmuje 70 tys. zł, które na portalu zrzutka.pl zebrano na zakup respiratora.

W kwietniu na nasze konto wpłynęła pomoc od wielu firm. Wszystkim chcemy bardzo podziękować.

Przypominamy, że darowizny przekazane do 30 września 2020 roku na przeciwdziałanie COVID-19 podmiotom wykonującym działalność leczniczą, np. szpitalom, będą mogły być odliczane przez podatników CIT i PIT od podstawy opodatkowania (dochodu) na bardzo korzystnych zasadach:

Zebrane pieniądze w pierwszej kolejności są wykorzystywane na zakup środków ochronnych dla personelu. Potrzeba ich coraz więcej. Dlatego nadal prosimy o wsparcie. Każdy z mieszkańców Bytomia czy sympatyków Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu może nas wesprzeć darowizną. Można ją przekazać na konto szpitala:

ING o/Bytom 58 1050 1230 1000 0023 5039 0619
z dopiskiem „Darowizna na cele oddziału zakaźnego Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu”.