Złote i Srebrne Krzyże Zasługi dla pracowników naszego szpitala

Sześciu pracowników Szpitala Specjalistycznego nr 1 w Bytomiu zostało dzisiaj odznaczonych Złotymi i Srebrnymi Krzyżami Zasługi. Przyznał je Prezydent RP Andrzej Duda w uznaniu zasług na rzecz zwalczania zagrożeń biologicznych.

Odznaczenia za ciężką pracę podczas fali zakażeń koronawirusem wręczył wicewojewoda śląski Robert Magdziarz w imieniu Prezydenta RP. – Myślę, że przyznane przez Pana Prezydenta Andrzeja Dudę odznaczenia będą odzwierciedleniem tej troski i ciężkiej pracy, jaką Państwo włożyli w ostatnim okresie swojej działalności zawodowej – powiedział podczas uroczystości wręczenia odznaczeń wicewojewoda śląski Robert Magdziarz.

Złotymi Krzyżami Zasługi zostali odznaczeni:

Renata Maciejczyk – pielęgniarka Izby Przyjęć Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii

Małgorzata Tyszkiewicz – pielęgniarka Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii

Dr Iwona Warakomska – Oddział Obserwacyjno-Zakaźny i Hepatologii

Beata Kroczek-Napieralska –pielęgniarka Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii

Srebrnymi Krzyżami Zasługi zostali odznaczeni:

Izabella Kurnatowska – pielęgniarka Oddziału Kardiologii ze stanowiskami intensywnego nadzoru

Grażyna Szrejter – pielęgniarka Oddziału Reumatologii i Rehabilitacji

Złotym Krzyżem Zasługi odznaczono również byłego dyrektora naszego szpitala, Władysława Perchaluka.