Obowiązkowe badania pacjentów onkologicznych pod kątem koronawirusa

Każdy pacjent, który ma zaplanowane leczenie onkologiczne w Szpitalu Specjalistycznym nr 1 w Bytomiu, wcześniej musi zgłosić się na badania pod kątem zakażenia koronawirusem.

– Mówimy o zaplanowanych przyjęciach pacjentów na Oddział Chirurgii Onkologicznej – wyjaśnia Władysław Perchaluk, dyrektor „Jedynki”.

Na Oddział zostaną przyjęci wyłącznie pacjenci z potwierdzonym negatywnym wynikiem, a data samego badania każdorazowo zostanie z uzgodniona przez personel Szpitala. Dla bezpieczeństwa pacjentów onkologicznych, placówka wyznaczyła specjalny termin pobierania wymazów (wymazy pobierane są Izbie Przyjęć Oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii przy al. Legionów 49).

Przypomnijmy, że w trosce o bezpieczeństwo, nasza placówka jest jedną z pierwszych, które wprowadziły systematyczne testy personelu oddziału Obserwacyjno-Zakaźnego i Hepatologii, mimo że nie wymagały tego ogólnokrajowe przepisy. Wprowadzono też badania przesiewowe dla całego personelu szpitala.