Oddział Chorób Wewnętrznych i Diabetologii

Drukuj

Kierownik Oddziału
prof. dr hab. n. med. Małgorzata Muc-Wierzgoń

Pielęgniarka Koordynująca
Justyna Hołojuch


Ilość łóżek: 38 w tym 2 łóżka intensywnej opieki medycznej


O nas

               Oddziału Chorób Wewnętrznych i Diabetologii realizuje diagnostykę i leczenie pełnego zakresu chorób wewnętrznych ze specjalizacją w kierunku diabetologii, endokrynologii, oraz medycyny behawioralnej. Leczenie szpitalne jest kontynuowane w przyszpitalnych poradniach: diabetologicznej, endokrynologicznej.
Zespół Oddziału Chorób Wewnętrznych i Diabetologii’,który tworzą specjaliści z zakresu diabetologii, reumatologii, kardiologii, geriatrii i chorób wewnętrznych  posiada pełne kwalifikacje do realizacji usług:

1.    Diagnostyki i terapii chorób wewnętrznych oraz schorzeń pokrewnych,
2.    Diagnostyki i terapii ostrych stanów zagrożenia życia,
3.    Konsultacji w trybie pilnym i planowym, kwalifikacja i przygotowanie pacjentów do  zabiegów operacyjnych;
       (chirurgicznych, kardiologicznych, okulistycznych, urologicznych).

4.    Kwalifikacji i przygotowania pacjentów do zabiegów operacyjnych (chirurgicznych, kardiologicznych, okulistycznych, urologicznych)

 

    Zatrudniony w oddziale wysoce wykwalifikowany personel zapewnia profesjonalną opiekę medyczną. Pracujący na oddziale lekarze to specjaliści z zakresu: chorób wewnętrznych,diabetologii, geriatrii, reumatologii, zdrowia publicznego. W ramach oddziału prowadzone są indywidualne szkolenia chorych i ich rodzin dotyczące zasad leczenia dietetycznego w cukrzycy oraz szeroko rozumianej edukacji. 

    Oddział od wielu lat ma akredytację umożliwiającą  lekarzom uzyskanie specjalizacji z chorób wewnętrznych, diabetologii i zdrowia publicznego. Posiada także akredytację do odbywania staży cząstkowych z chorób wewnętrznych w systemie modułowym.

    Pracownicy Odziału prowadzą również zajęcia dydaktyczne dla studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego; publikują pracę naukowe w kraju i zagranicą oraz uczestniczą w licznych konferencjach i zjazdach naukowych z zakresu chorób wewnętrznych, diabetologii, zdrowia publicznego i dziedzin pokrewnych.

 

 


WAŻNIEJSZE TELEFONY:

Sekretariat: 32/396-33-04
Dyżurka pielęgniarska: 32/396-32-72
Dyżurka lekarska: 32/396-32-11; 32/396-32-70 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 


 

2011 Oddział Chorób Wewnętrznych i Diabetologii. Dział Obsługi Informatycznej
Powered by Joomla 1.7 Templates