Oddział Chorób Wewnętrznych i Diabetologii

Drukuj

Kierownik Oddziału
prof. dr hab. n. med. Małgorzata Muc-Wierzgoń

Pielęgniarka Koordynująca
Zuzanna Smorąg


Ilość łóżek: 38 w tym 2 łóżka intensywnej opieki medycznej

 

Lekarze Odziału

Prof. dr. hab. n. med. T.Kokot, 

Dr n. med. E. Fatyga,

Dr n. med. A. Błażelonis,

Dr n. med. K. Kakla

Dr n. med. Sylwia Dzięgielewska - Gęsiak

lek. K. Walkiewicz

lek. K. Wilemska-Kucharzewska

lek. P. Kozieł


O nas

               Oddziału Chorób Wewnętrznych i Diabetologii realizuje diagnostykę i leczenie pełnego zakresu chorób wewnętrznych ze specjalizacją w kierunku diabetologii, endokrynologii, oraz medycyny behawioralnej. Leczenie szpitalne jest kontynuowane w przyszpitalnych poradniach: diabetologicznej, endokrynologicznej.
Zespół Oddziału Chorób Wewnętrznych i Diabetologii’,który tworzą specjaliści z zakresu diabetologii, reumatologii, kardiologii, geriatrii i chorób wewnętrznych  posiada pełne kwalifikacje do realizacji usług:

1.    Diagnostyki i terapii chorób wewnętrznych oraz schorzeń pokrewnych,
2.    Diagnostyki i terapii ostrych stanów zagrożenia życia,
3.    Konsultacji w trybie pilnym i planowym, kwalifikacja i przygotowanie pacjentów do  zabiegów operacyjnych;
       (chirurgicznych, kardiologicznych, okulistycznych, urologicznych).

4.    Kwalifikacji i przygotowania pacjentów do zabiegów operacyjnych (chirurgicznych, kardiologicznych, okulistycznych, urologicznych)

 

    Zatrudniony w oddziale wysoce wykwalifikowany personel zapewnia profesjonalną opiekę medyczną. Pracujący na oddziale lekarze to specjaliści z zakresu: chorób wewnętrznych,diabetologii, geriatrii, reumatologii, zdrowia publicznego. W ramach oddziału prowadzone są indywidualne szkolenia chorych i ich rodzin dotyczące zasad leczenia dietetycznego w cukrzycy oraz szeroko rozumianej edukacji. 

    Oddział od wielu lat ma akredytację umożliwiającą  lekarzom uzyskanie specjalizacji z chorób wewnętrznych, diabetologii i zdrowia publicznego. Posiada także akredytację do odbywania staży cząstkowych z chorób wewnętrznych w systemie modułowym.

    Pracownicy Odziału prowadzą również zajęcia dydaktyczne dla studentów Śląskiego Uniwersytetu Medycznego; publikują pracę naukowe w kraju i zagranicą oraz uczestniczą w licznych konferencjach i zjazdach naukowych z zakresu chorób wewnętrznych, diabetologii, zdrowia publicznego i dziedzin pokrewnych.

 

 


WAŻNIEJSZE TELEFONY:

Sekretariat: 32/396-33-04
Dyżurka pielęgniarska: 32/396-32-72
Dyżurka lekarska: 32/396-32-11; 32/396-32-70 
e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

 

 

 

 

 

 


 

2011 Oddział Chorób Wewnętrznych i Diabetologii. Dział Obsługi Informatycznej
Powered by Joomla 1.7 Templates