Oddział Kardiologii ze stan. Intensyw. Nadzoru

Lekarze:

lek. med. Jerzy Żyłka - specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog

lek. med. Edyta Koba - specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog

lek. med. Barbara Dyduch – Fejklowicz- specjalista chorób wewnętrznych, kardiolog

lek. med. Marzena Chochół – rezydent w trakcie specjalizacji w dziedzinie kardiologii

Pielęgniarka Koordynująca
mgr pielęgniarstwa Wioletta Czerwińska-Opara

Liczba łóżek: 28 w tym 4 stanowiska intensywnego nadzoru kardiologicznego

Oddział dysponuje 24 łóżkami zwykłymi oraz 4-osobową salą intensywnego nadzoru kardiologicznego, wyposażoną w nowoczesną aparaturę monitorującą.

Na oddziale zatrudnionych jest 5 lekarzy w tym 4 kardiologów, 1 lekarz rezydent w trakcie specjalizacji z kardiologii.

Zapewniamy całodobową opiekę lekarsko - pielęgniarską zarówno w stanach zagrożenia życia, jak i w zakresie diagnostyki i leczenia chorych z chorobami układu krążenia.

Oddział specjalizuje się w diagnostyce i leczeniu zachowawczym:

- niewydolności serca zarówno ostrej jak i przewlekłej

- nieinwazyjnym leczeniu ostrych zespołów wieńcowych

- choroby niedokrwiennej serca

- zastawkowych wad serca

- zaburzeń rytmu i przewodzenia

- zatorowości płucnej

- choroby nadciśnieniowej

- omdleń

Posiadamy:

- pracownię badań czynnościowych wyposażoną w nowoczesną bieżnię do wykonywania prób wysiłkowych,

- pracownię holterowską z automatycznymi rejestratorami, umożliwiającymi dokonywanie całodobowych zapisów EKG oraz pomiarów ciśnienia tętniczego

- pracownię echokardiografii z możliwością wykonywania badań przezklatkowych oraz przezprzełykowych.

Ciągłość opieki zapewnia przyszpitalna Poradnia Kardiologiczna.

Posiadamy akredytację Ministerstwa Zdrowia do prowadzenia specjalizacji z zakresu kardiologii.

1. Ustalenie terminu przyjęcia planowego:

- osobiście lub telefonicznie w sekretariacie Oddziału Kardiologii (telefon 32 3963262)

- należy mieć przy sobie ważne skierowanie do Oddziału Kardiologii, podać dane osobowe – imię, nazwisko, adres, telefon kontaktowy, PESEL i dane ze skierowania

2. W dniu planowanego przyjęcia:

- należy zgłosić się między godziną 7.30 a 10 rano do głównej Izby Przyjęć Szpitala (blok V od ul. Prusa)

- należy posiadać przy sobie dokumenty jak przy ustalaniu terminu przyjęcia oraz dodatkowo dokument potwierdzający ubezpieczenie w NFZ (karta chipowa, druk RMUA z ostatniego miesiąca/legitymację ubezpieczeniową, legitymację emeryta lub rencisty)

- należy posiadać wcześniejszą dokumentację medyczną (wypisy ze szpitali, ewentualnie wyniki wykonanych ambulatoryjnie badań diagnostycznych, spis aktualnie zażywanych leków)

- w miarę możliwości być na czczo

Jak trafić na nasz Oddział

W celu dojścia na Oddział Kardiologii kierując się wejściem od ulicy Żeromskiego, przechodzimy przez przewiązkę do windy w bloku nr III, wjeżdżamy windą na 2 piętro

Sekretariat Oddziału 32 3963262

Dyżurka Lekarska 32 3963261