Oddział Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej

Drukuj

 

Kierownik Oddziału
Dr n. med. Marek Rudzki

Pielęgniarka Oddziałowa
Mariola Pułka


Liczba łóżek: 47 w tym 2 stanowiska intensywnej terapii i 2 łóżka intensywnej opieki medycznej.O nas

               W Oddziale Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej doświadczony zespół chirurgów wykonuje pełny zakres operacji z chirurgii ogólnej. Oddział w szczególności specjalizuje się w zabiegach mało inwazyjnych, chirurgii onkologicznej przewodu pokarmowego i sutków, chirurgii naczyniowej, endokrynologicznej i gastroenterologicznej. W ramach zabiegów mało inwazyjnych w Oddziale wykonuje się operacje metodą laparoskopową kamicy pęcherzyka żółciowego, przepukliny pachwinowej, żylaków powrózka nasiennego, wyrostka robaczkowego, niewydolnych żył w zespole pozakrzepowym, torbieli wątroby, nerek i jajników oraz wycięcia śledziony.
               Oddział jest wiodącym w regionie ośrodkiem szkoleniowym dla chirurgów zdobywających umiejętności w operacjach laparoskopowych. W Pracowni Endoskopowej wykonuje się pełny zakres endoskopii diagnostycznych i zabiegowych górnego i dolnego odcinka przewodu pokarmowego, w tym endoskopowe tamowanie krwawień, usuwanie polipów żołądka i jelit, oraz usuwanie złogów z dróg żółciowych.
              W Pracowni USG wykonujemy poza badaniami diagnostycznymi jamy brzusznej, sutków i tarczycy zabiegi mało inwazyjne drenażu trzustki i ropni otrzewnowych. W Pracowni Naczyniowej wykonuje się badania przepływu krwi w naczyniach obwodowych, szczególnie u chorych z miażdżycą naczyń lub niewydolnością układu żylnego. Oddział ma duże osiągnięcia dydaktyczne w szkoleniu podyplomowym lekarzy z kraju i zagranicy. Prowadzone są cykliczne szkolenia z chirurgii laparoskopowej, diagnostyki endoskopowej i ultrasonograficznej oraz wytwarzania sztucznego odbytu mioplastycznego.

 

 

Ważniejsze telefony:
Sekretariat: 32 396-32-03
Dyżurka pielęgniarska: 32 396-32-43
Dyżurka lekarska: 32 396-32-47

 


2011 Oddział Chirurgii Ogólnej i Gastroenterologicznej. Dział Obsługi Informatycznej
Powered by Joomla 1.7 Templates