Oddział Urologii

dr n.med. Tomasz Lubas

Bogusława Bednosz-Klukoszowska

Liczba łóżek: 22

Urologia - To dziedzina medycyny zajmująca się chorobami układu moczowo-płciowego. Oddział urologiczny naszego szpitala zajmuje się diagnozowaniem i leczeniem pacjentów.

Działalność usługowa leczenia obejmuje zabiegi endoskopowe i otwarte w dziedzinie urologii.

Podstawą przyjęcia jest skierowanie od lekarz urologa.O przyjęciu na oddział każdorazowo decyduje lekarz dyżurny.

(w celu dojścia na Oddział urologii kierując się wejściem od ulicy Żeromskiego, przechodzimy przez przewiązkę do windy w bloku nr III, wjeżdżamy na trzecie piętro)

Kadra medyczna (biały personel)

Personel medyczny oddziału stanowią lekarze specjaliści z zakresu urologii:
Kierownik oddziału - dr. n. med. Tomasz Lubas
Lekarz dr. n. med. Mariusz Wróblewski
Lekarz – chirurg specjalista urolog Wojciech Duźniak
Lekarz – chirurg specjalista urolog Kamil Bochynek

Pracownie diagnostyczne
          Pracownia Endoskopii Urologicznej Na oddziale znajduje się Pracowni Endoskopii Urologicznej dysponująca nowoczesnym sprzętem między innym:

• zestawem do PCNL – czyli metodą polegająca na usuwaniu kamieni z układu kielichowo-miedniczkowego przez przetokę nerkową wytworzenia metodą nakłucia
  • zestawami do przezcewkowej elektroresekcji prostaty i guzów pęcherza moczowego
  • zestawami do URSL - czyli metodą polegającą na przezcewkowym usunięciu kamieni z pęcherza i moczowodów. zestawami do biopsji prostaty
  • nowoczesnym USG Dopplerowskim wraz z przystawką doodbytniczą.

Nauka i dydaktyka

Zespół na bieżąco bierze udział w Zjazdach naukowych krajowych i zagranicznych. Nowe metody leczenia są wdrażane do codziennej działalności oddziału.

2011 Oddział Urologii. Dział Obsługi Informatycznej