Archiwum Wyników

W dniu 24.02.2010 r. miało miejsce uroczyste otwarcie nowo wyremontowanych pomieszczeń Oddziału Chirurgii. Na uroczystości otwarcia przybyło wielu znakomitych gości między innymi:

• Pan Prezydent Miasta Bytomia Piotr Koj
  • Pan v-ce Prezydent Mariusz Wołosz
  • Pan Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Zdrowia Marek Haber
  • Radni Rady Miasta Bytomia z jej Przewodniczącym Damianem Dońcem
  • Pani Dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej Urzędu Marszałkowskiego Barbara Daniel
  • Dyrektorzy Śląskiego Oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia Marcin Pakulski i Janusz Markowicz
  • Przedstawiciele Śląskiego Uniwersytetu Medycznego z Panem Dziekanem Profesorem Maciejem Misiołkiem i Panią Kanclerz Bernadetą Kuraszewską
  • Pan Prezes Śląskiej Izby Lekarskiej dr n. med. Jacek Kozakiewicz
  • Pan prof. dr hab. n. med. Lech Poloński
  • Przedstawiciele Urzędu Miasta Bytom oraz dyrektorzy zaprzyjaźnionych szpitali i instytucji
     Pan Prezydent Piotr Koj w swoim wystąpieniu podkreślił zaangażowanie władz miasta w modernizację Naszego Szpitala pomimo trudności spowodowanych kryzysem finansów publicznych oraz wyraził wolę dalszego finansowania prac remontowych na pozostałych oddziałach. Pan Dyrektor Andrzej Barałkiewicz podziękował za umożliwienie dokonywania „zmian na lepsze” władzom miasta oraz w szczególny sposób wyróżnił zaangażowanie w ten proces Pana Prezydenta Adama Ciesiółkę, który czuwał by pieniądze na remont w budżecie Miasta były systematycznie zabezpieczane. Złożył również podziękowanie swoim współpracownikom czuwającym nad prawidłowym przebiegiem inwestycji. Pan minister Marek Haber docenił ogrom wykonanej pracy, gdyż jak powiedział miał okazję porównać stan Naszego Szpitala przed jak i po remontach w szerokim tego słowa znaczeniu. Pogratulował też determinacji w działaniu Władzom Miasta i Dyrekcji Szpitala. Remont dokonany dużym wysiłkiem finansowym i organizacyjnym przeniósł oddział z epoki XIX w. w XXI wiek o czym mogliśmy dowiedzieć się słuchając wykładu prof. dr hab. n. med. Jerzego Arenta poświęconego historii Naszego Szpitala oraz Oddziału Chirurgii, historii która obejmuje już okres ponad 111 lat. Na zakończenie nastąpiło poświęcenie oddziału przez Biskupa Gerarda Kusza, który jak zwykle w kilku ciepłych słowach podkreślił że Szpital to ludzie, bez których zaangażowania i obecności nie mógłby on istnieć. Dzisiaj Oddział Chirurgii żyje już swoim życiem, bowiem już 25.02.2011 r. przeniesiono pierwszych pacjentów. Mamy nadzieję, że niedługo będzie nam dane cieszyć się zmianami na innych oddziałach naszego Szpitala.

GALERIE ZDJĘĆ

Remont - przed i po                                      Otwarcie Chirurgii