Dla Stażysty

Staże kierunkowe

Wykaz niezbędnych dokumentów, które powinien złożyć lekarz zatrudniony w innej placówce służby zdrowia, ubiegający się o przystąpienie do stażu kierunkowego w ramach specjalizacji w oddziale / komórce organizacyjnej Szpitala Specjalistycznego Nr 1 w Bytomiu.

W przypadku ubiegania się o staż kierunkowy lekarz powinien złożyć następujące dokumenty:

1. Pisemny wniosek o zgodę Dyrektora Szpitala Specjalistycznego Nr 1 w Bytomiu
    oraz akceptację kierownika  oddziału / komórki, na podjęcie stażu
    cząstkowego w określonej komórce i w danym zakresie (proponowany
    wzór –
(załącznik nr 1).

2. Porozumienie zawarte z zakładem „Kierującym”, które powinno zawierać
    potwierdzenie:

a)    objęcia lekarza ubezpieczeniem od odpowiedzialności cywilnej i następstw
     nieszczęśliwych wypadków na okres trwania stażu kierunkowego,
b)    posiadania przez lekarza aktualnych badań lekarskich (tzw. zdolności do pracy),
c)     przeszkolenia lekarza w zakresie BHP i p.poż.

W przypadku braku w porozumieniu zapisów potwierdzających spełnienie przez lekarza wym. warunków wymagane są kopie dokumentów potwierdzających. Proponowany wzór Porozumienia zawieranego pomiędzy Zakładem Kierującym,
Zakładem Przyjmującym stanowi (załącznik nr2).

Komplet dokumentów dotyczących stażu należy złożyć na 14 dni przed jego rozpoczęciem w Sekretariacie Szpitala Specjalistycznego Nr1 w Bytomiu.

Szpital akceptuje wzory wniosku oraz Porozumienia/Umowy dla Szpitala Kierującego.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt pod numerem telefonu (32) 39 63 232.

2011 Dla Stażysty. Dział Obsługi Informatycznej